دکل

پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی

پایه چراغ خیابانی سازه هایی هستند که برای حمایت از چراغ های خیابان، نورافکن، علائم راهنمایی و رانندگی و سایر وسایل روشنایی استفاده می شوند. آنها در اشکال، اندازه‌ها و مواد مختلفی وجود دارند که هر کدام برای اهداف خاصی طراحی شده‌اند. در این مقاله به برخی از رایج ترین انواع تیرهای روشنایی و کاربرد آنها اشاره می کنیم. اگر قصد احداث فونداسيون و نصب پایه های چراغ خیابانی را دارید از قسمت تماس با ما با مجموعه تخصصی فراساز بگیرید و یا ادامه مطلب را بخوانید.

پایه چراغ خیابانی و  انواع آن

 پایه چراغ خیابانی با هدف روشنایی استاندارد برای استفاده در فضای باز در طرح های مختلف طراحی شده است. تمام تیرهای روشنایی لازم است در عین زیباسازی از استاندارد  های لازم پیروی کنند. تیر چراغ برق خیابانی را می توان به صورت جداگانه از نظر ساختاری و فنی متناسب با محل نصب خاص طراحی کرد. انواع تیر چراغ برق را می توان به صورت زیر شمرد:

 • پایه چراغ خیابانی مخروطی

تیر چراغ خیابانی مخروطی با کیفیت از فولادی با استاندارد با ضخامت دیواره از 2 میلی متر به بالا در دسترس هستند. مقطع این پایه ها میتوانند گرد یا چند ضلعی باشد. انواع مختلفی از تیرهای روشنایی وجود دارد، اما تیر چراغ برق مخروطی گرد رایج ترین آنها هستند. مناطق مسکونی، پارک ها و مسیرهای پیاده روی به دلیل طراحی ساده و زیبا می توانند از آنها استفاده کنند. این تیرک ها در ارتفاع های مختلف و از مواد مختلفی از جمله فولاد، آلومینیوم و فایبرگلاس ساخته شده اند. شهرداری‌ها پایه های مخروطی شکل را انتخاب می‌کنند زیرا نصب، نگهداری و تعویض آن‌ها آسان است.

پایه چراغ خیابانی گرد

 • تیرهای روشنایی پلکانی استوانه ای

برج نوری پلکانی استوانه ای از دو یا چند لوله فولادی جوش داده می شوند. رابط ها مخروطی هستند.

 • تیرهای روشنایی منحنی و دایره ای

پایه چراغ خیابانی به شکل منحنی و دایره ای به صورت طرح های مخروطی یا استوانه ای ویا منحنی در دسترس هستند. شکل پایه می تواند بیضی، سهمی، دایره ای تک یا دو منحنی باشد.

 • تیرهای متقاطع

تیرهای متقاطع به شما این امکان را می دهند که نورافکن ها و سایر اجزای فناوری را مستقیما به تیرها متصل کنید.البته ابن اتصال به کمک براکت ها انجام می شود. بعبارتی براکت ها به شما این امکان را می دهند که چراغ ها و سایر اجزای فناوری را مستقیما به تیرها متصل کنید.

 • قطب های هشت ضلعی

قطب های هشت ضلعی از نظر طراحی شبیه به قطب های مخروطی شکل هستند، اما دارای پایه هشت ضلعی هستند. آنها اغلب در مناطقی که بار باد زیاد است، مانند سواحل نزدیک یا در مناطقی با سرعت باد زیاد استفاده می شود. قطب های هشت ضلعی نیز پایدارتر از قطب های مخروطی گرد هستند و بهتر می توانند در برابر بادهای شدید و شرایط آب و هوایی شدید مقاومت کنند. آنها از مواد مشابه قطب های مخروطی گرد ساخته شده اند و همچنین نصب و نگهداری آسانی دارند.

این نوشته را از دست ندهید »»  همه چیز درباره دکل مخابراتی

دکل مسقیم

 • دکل مستقیم، چراغ راهنمایی و رانندگی

پایه های دکل مستقیم تیرهایی هستند که برای پشتیبانی از یک چراغ طراحی شده اند و برای روشن کردن تقاطع ها و علائم راهنمایی و رانندگی ایده آل هستند. آنها معمولا از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند و بسته به ارتفاع مورد نیاز در طول های مختلف موجود هستند. بازوهای دکل مستقیم نیز به راحتی نصب و نگهداری می شوند و یک انتخاب محبوب برای شهرداری ها هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله برج نوری مراجعه کنید.

 • قطب های مربع مخروطی

قطب های مربع مخروطی به قطب هایی گفته می شود که دارای مقطع مربع بوده و به سمت بالا باریک می شوند. آنها اغلب در مناطقی استفاده می شوند که زیبایی شناسی مورد توجه است، مانند مناطق تاریخی یا مناطق مرکزی شهر. تیرهای مربع مخروطی در ارتفاع های مختلف موجود هستند و از موادی مانند فولاد، آلومینیوم یا فایبرگلاس ساخته می شوند. آنها همچنین نصب، نگهداری و جایگزینی آسانی دارند و یک انتخاب محبوب برای شهرداری ها هستند.

 • تیرهای نورافکن

پایه چراغ خیابانی نورافکن، تیرهایی هستند که برای پشتیبانی از نورافکن ها طراحی شده اند، این چراغ ها چراغ هایی هستند که برای روشن کردن فضاهای بیرونی بزرگ استفاده می شوند. تیرهای نورافکن معمولاً بلند و محکم هستند و از موادی مانند فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند. آنها در ارتفاعات مختلف در دسترس هستند و اغلب برای روشنایی زمین های ورزشی، پارکینگ ها و سایر مناطق بزرگ در فضای باز استفاده می شوند. نصب و نگهداری تیرهای نورافکن نیز آسان است.

 • پایه چراغ خیابانی تزئینی

میله های تزئینی میله هایی هستند که برای افزودن زیبایی شناختی به سیستم روشنایی طراحی شده اند. آنها اغلب در مناطقی استفاده می شوند که هدف اصلی آن زیبایی شناسی است، مانند مناطق مرکزی شهر، مناطق تاریخی یا پارک ها. این تیرک ها در انواع سبک ها و مواد، از جمله چدن، آلومینیوم و فایبرگلاس بسته به محیطی که در آن قرار خواهد گرفت، موجود هستند. همچنین نصب، نگهداری و تعویض آن ها آسان است و یک انتخاب محبوب برای شهرداری ها است.

پایه چراغ فایبرگلاس خیابانی

 • پایه های چراغ فایبرگلاس

پایه چراغ خیابانی فایبرگلاس یک ماده غیر فلزی معدنی با عملکرد عالی است. مزایا عایق خوب، مقاومت در برابر حرارت قوی، مقاومت در برابر خوردگی خوب و مقاومت مکانیکی بالا از مزایای آن شمرده می شود. ولی در بازار زیاد از آن استفاده نمی شود.

 • پایه های چراغ آلیاژ آلومینیوم

تیر روشنایی آلومینیومی پایه چراغ خیابانی آلیاژ آلومینیوم هستند که با مقاومت بالا ساخته شده اند. پایه های  روشنایی آلیاژ آلومینیوم نه تنها از ایمنی انسان محافظت می کند، بلکه از استحکام بالایی نیز برخوردار است، به هیچ گونه عملیات سطحی نیاز ندارد، بیش از 50 سال مقاومت در برابر خوردگی دارد و بسیار زیبا است. آلیاژ آلومینیوم دارای خواص فیزیکی و مکانیکی و ظاهری بهتری نسبت به آلومینیوم خالص است. پردازش آسان، دوام بالا، دامنه کاربرد گسترده، اثر تزئینی خوب، رنگ های غنی و غیره از ویژگی این پایه ها شمرده می شود. بیشتر این نوع از تیر چراغ خیابانی به خارج از کشور به خصوص در کشورهای توسعه یافته صادر می شود.

 • پایه های چراغ فولادی ضد زنگ

تیر چراغ های فولادی ضد زنگ بهترین مقاومت شیمیایی و الکتروشیمیایی را در فولاد دارند و بعد از آلیاژهای تیتانیوم در رتبه دوم قرار دارند. عمر این محصولات با گالوانیزه گرم با استانداردهای بین المللی می تواند به 15 سال برسد. از تیر چراغ خیابانی از جنس فولادی ضد زنگ در حیاط ها، اجتماعات، پارک ها و مکان های دیگر استفاده می شود. مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، مقاومت در برابر دمای پایین و حتی مقاومت در برابر درجه حرارت بسیار پایین از مزایای این پایه هاست.

این نوشته را از دست ندهید »»  هرآنچه نیاز است درباره پایه پرچم بدانید

آزمایش‌های متنوع جهت تست کیفیت ورق بکار رفته در پایه چراغ خیابانی

به طور کلی آزمایش‌های مختلف و مؤثری روی تیر چراغ خیابانی انجام می‌شود که ۱۰۰٪ تضمین کننده کیفیت بالای عرضه محصولات است. آزمایش‌هایی که روی  این ورق‌ها انجام می‌شوند، شامل موارد زیر می باشد.

 • آزمایش رادیوگرافی
 • آنالیز شیمیایی
 • آزمایش هیدرواستاتیک
 • تست مکانیکی
 • تست نفوذ رنگ

همچنین تست سختی ، ماکرو تست ، تست مافوق صوت ، تست خمیدگی ، تست ضربه ، تست جریان گردابی ، آزمون خوردگی بین دانه ای و غیره نیز برای آنالیز بیشتر بر روی پایه چراغ ها می‌تواند انجام شود.

پایه چراغ خیابانی فراساز

کاتالوگ پروژه های بخش روشنایی فراساز

اطلاعات مربوط به تمامی پروژه ها، توضیح کوتاه درباره فراساز و گواهینامه ها ومدارک ما را در کاتالوگ بخش روشنایی زیر مشاهده فرمایید. و سوالات خود را در بخش نظرات یا تماس از ما بپرسید

دانلود کاتالوگ بخش روشنایی

جمع بندی

در این مقاله طیف گسترده ای از پایه چراغ خیابانی معرفی شد. بنابراین در انتخاب این تیر ها نه تنها می توانید بین تیرهای روشنایی فولادی و غیرفولادی انتخاب کنید، بلکه می توانید شکل، ضخامت دیواره، گریدهای فولادی و طرح های مختلف را نیز انتخاب کنید.اگر قصد احداث فونداسيون و نصب سازه های فلزی پایه چراغ را دارید با فراساز تماس بگیرید. فراساز آمادگی این را دارد که احداث كامل خطوط انتقال نيروي مشبك و تلسكوپی شامل نقشه برداری، اسپاتينگ، اجراي فونداسيون، مونتاژ و نصب دكل، سيم كشی و راه اندازی، احداث خطوط و دكلهای مخابراتی، رادیوئی و تلويزيونی بصورت كامل را برعمده بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر و پیگیری قیمت با شماره ی زیر تماس بگیرید.

021-44604000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *