گالوانیزه

همه چیز درباره گالوانیزه گرم و کاربردهای آن

همه چیز درباره گالوانیزه گرم و کاربردهایش

از دیگر فعالیت شرکت فراساز که با همکاری شرکت آرین به طور تخصصی انجام میشود، خدمات گالوانیزه گرم قطعات سنگین فولادی، برج های مشبک، تلسکوپی، روشنایی و مخابراتی، گاردریل و دیگر محصولات فلزی سنگین است. فلزات مانند آهن و فولاد از مقاوم‌ترین و کارآمدترین مصالح و متریال ساخت لوازم مختلف و ساختمان‌ها هستند. این متریال فشار بالایی را تحمل می‌کنند و طول عمر زیادی دارند اما در اثر تغییرات آب و هوایی، فشار بیشتر از آستانه تحمل و… احتمال آسیب‌دیدگی آن‌ها وجود دارد. در چنین شرایطی و برای افزایش مقاومت فلزات، از روش‌هایی برای پوشش دادن و مقاوم‌سازی آ‌ن‌ها استفاده می‌شود که گالوانیزاسیون یکی از آن‌ها است. این روش که به دو حالت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد انجام می‌شود، بهترین روش مقاوم کردن ورقه‌ها و ابزارآلات فلزی است.

گالوانیزه گرم چیست؟

گالوانیزاسیون فرآیندی است که طی آن یک لایه پوششی بر سطح محصولات فلزی به خصوص محصولات فولادی کشیده می‌شود تا مقاومت آن محصول نسبت به زنگ زدگی و خوردگی افزایش پیدا کند. این روش به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از آن‌ها گالوانیزه به صورت گرم و تحت دما و حرارت بالا است. در روش گالوانیزاسیون به صورت گرم از فلز مقاوم دیگری به نام روی استفاده می‌شود. در گالوانیزاسیون گرم ابتدا باید حمام مواد مذاب و داغ روی را آماده کرد و در مرحله بعد محصول را داخل آن قرار داد و پس از چند دقیقه مجددا این کار را تکرار کرد تا محصول بالا با لایه روی پوشیده شده و مقاومت آن چندین برابر شود. این شیوه مقاوم‌سازی فلزات مزایا و کاربردهای زیادی دارد.

گالوانیزه گرم چیست

ما بزرگترین وام گالوانیزه گرم اصفهان را داریم 

فرآیند گالوانیزه گرم

فرآیند گالوانیزه و پوشاندن فلزات را می‌توان در سه مرحله دسته‌بندی کرد. البته هر کدام از مراحل در دل خود، ریزه‌کاری‌ها و جزئیات زیادی دارند که در ادامه به صحبت در مورد آن‌ها می‌پردازیم. فرآیند گالوانیزاسون از نوع گرم به شرح زیر است:

 • آماده‌سازی قطعه مورد نظر
 • آماده‌سازی مواد
 • انجام گالوانیزه
 • تست نهایی و عملیات تکمیلی

آماده‌سازی قطعات و مواد

همان‌طور که گفته شد فرآیند گالوانیزاسیون یا استفاده از پوشش گالوانیزه گرم برای افزایش طول عمر فلزات بسیار مناسب است. برای استفاده از این روش ابتدا باید فلز را آماده کرد. آماده‌سازی فلز به این صورت است که ابتدا باید پرت‌ها و ضایعات ورقه را به طور کامل شستشو داد و در صورت لزوم از اسید شویی به صورت موقت استفاده کرد. با استفاده از تکنیک اسید شویی، چربی‌های سطح وسیله یا ورقه فلزی به طور کامل از بین می‌روند و قطعه آماده گالوانیزاسیون می‌شود.

انجام گالوانیزاسیون گرم

در مرحله بعد باید مواد گالوانیزه را آماده کرد. بعد از آماده‌سازی مواد اولیه نوبت به فلاکس کردن قطعه فلزی می‌رسد. در این روش، قطعه یا ورقه مورد نظر در فضایی به نام فلاکس یا پیش‌گرم وارد می‌شود تا برای ورود به مایه مذاب و انجام گالوانیزاسیون آماده شود. پس از اینکه ورقه یا محصول فلزی آماده شد، با کمک ابزارهای مخصوص آن را در دمای بالا و مواد مذاب قرار می‌دهند. بعد از انجام این اقدام، محصول گالوانیزه شده به ایستگاه بعد، برای سرد شدن و آماده شدن برای فروش ارسال می‌شود.

این نوشته را از دست ندهید »»  آبکاری گالوانیزه چیست؟ آنچه باید از آن بدانید

عملیات تکمیلی

بعد از تکمیل فرآیند گالوانیزاسیون، قطعه برای تحویل به مشتریان آماده می‌شود اما بهتر است حداقل یک بار، قطعه را بررسی و تست کرد تا در صورت وجود هر گونه مشکل در سطح آن، مانند پوشانده نشدن بخشی از آن و… اقدام لازم به موقع انجام شود.

این نوشته را از دست ندهید »» دکل برق

کاربرد گالوانیزه گرم

تجهیزات کاربردی در گالوانیزه گرم

به منظور انجام فرآیند گالوانیزاسیون، نیاز به تجهیزات مختلفی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • وان چربی گیر
 • وان های اسیدشویی
 • وان فلاسک
 • وان آب گرم
 • وان خشک کن
 • وان مذاب
 • وان آب خنک کننده

در ادامه به صورت مختصر هر کدام از مراحل را معرفی خواهیم کرد.

وان چربی گیر

آماده این وان به منظور چربی گیری و پاک کنندگی از چربی ها و روغن های ناشی از فعالیت و تولید قطعات در  گالوانیزه گرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرار گیری قطعات در وان چربی گیر اولین مرحله از فرایند گالونیزاسیون است. در این مرحله قطعه تمیز و آماده میشود تا وارد مرحله اسیدشویی شود.

وان اسیدشویی

مواد درون این وان، اسید کلریدریک hcl می باشد که یکی از مهم ترین استفاده های آن در اسیدشویی فولاد است تا زنگزدایی یا اکسید آهن را از روی فولاد، قبل از ورود آن ها به واکنش های بعدی بزداید. رایج ترین عامل اسید شویی برای فولادی های کربنی hcl با علظت معمولا 18% میباشد.

وان فلاسک

این وان همانند کاتالیزور عمل میکند و با هدف تسریع دادن به واکنشی که بین فلز و روی انجام میشود، قرار میگرد. فلاسک، شتاب دهنده و فعال کننده این واکنش نیز است.

کوره خشک کن

قطعات بعد از خروج از وان فلاسک باید در کوره خشک کن قرار گیرد تا هوا در سطح واکنش قرار نگیرد. این اخرین مرحله آماده سازی فلز میباشد، در واقع قطعات فلز بعد از خروج از کوره خشک کن اماده وارد شدن به وان مذاب میباشد.

وان مذاب

این وان حاوی روی مذاب با دمای حدود 540 درجه سانتی گراد با خلوص 99/98 میباشد. که قطعه نهایتا وارد آن شده و از روی غوطه ور میگردد.

وان خنک کننده

پس از خروج قطعه از وان مذاب، برای خنک کردن آن آب شیرین و خنک برای سرد شدن آن استفاده میشود . نکته حائز اهمیت در این است که اگر آب این وان شیرین نباشد، قطعه شوره میزند.

مزایای گالوانیزاسیون به شیوه گرم

گالوانیزه به شیوه گرم مزایای زیادی دارد. مقاومت ورقه یا قطعه در این روش بیشتر شده و طول عمر آن نیز افزایش پیدا می‌کند. از مزایای گالوانیزه گرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترمیم بخش‌های آسیب دیده فلزات حین گالوانیزاسیون
 • پوشش کامل ورق
 • نفوذ قطعات به شکستگی ها و…
 • جلوگیری از زنگ نزدن قطعه
 • و…

خدمات گالوانیزه گرم

خدمات گالوانیزه گرم

ما برای ایجاد پایه ای محکم و بادوام برای ساختمان های خود به فولاد وابسته هستیم. در حالی که فولاد یک ماده قوی و بادوام است، در طول عمر طولانی خود دچار زنگ زدگی و تخریب می شود. زنگ که در طول زمان بر روی ساختمان های فولادی ایجاد می شود، می تواند یکپارچگی ساختاری آنها را به خطر بیندازد. بدون گالوانیزه گرم، خوردگی فولاد و آهن اجتناب ناپذیر است. گالوانیزه گرم فرآیندی است که مستلزم پوشش فولاد برای جلوگیری از زنگ زدگی است.

این نوشته را از دست ندهید »»  گالوانیزه گرم اصفهان

خدمات گالوانیزه گرم نسبتا ارزان است و مانع زنگ زدگی فولاد می شود و یک فلز را در برابر خوردگی مقاوم می کند. در انجام این عملیات پوشش روی تحت اکسیداسیون قرار می گیرد و قبل از اینکه زنگ به سطح زیرلایه برسد حل می شود. در واقع آلیاژ تولید شده از این واکنش به فولاد یا آهن متصل می شود و از خوردگی جلوگیری می کند.

اجرای دقیق ما از این فرآیند منجر به فلزی بسیار بادوام می شود که در طول عمر آن نیازی به نگهداری پوشش نخواهد بود. ما با انجام پروژه‌های مختلف از ساختمان های عظیم فولادی تا پروژه‌های بزرگراهی، می‌دانیم که مشتریان ما بالاترین کیفیت خدمات را از ما انتظار دارند. خدمات گالوانیزه گرم فراساز به محافظت از سازه های مشتریان و ارائه سازه های ایمن در طولانی مدت می انجامد.

خدمات گالوانیزه گرم در تهران

در صورتی که این کار به درستی انجام شود، قطعه‌ای فلزی و بسیار مقاوم خواهید داشت. خدمات گالوانیزه گرم در تهران و شهرستان‌ها، توسط گروه‌های مختلفی انجام می‌شوند. در انتخاب گروه مورد نظر برای دریافت خدمات گالوانیزه باید به چند نکته دقت کرد که یکی از آن‌ها مجهز بودن مرکز انتخابی است. یک مرکز خوب انواع وسایل و تجیزات مورد نیاز برا گالوانیزاسون را دارا است. به علاوه پرسنل در یک مرکز خوب همگی حرفه‌ای هستند و آشنایی کافی با فرآیند گالوانزاسیون دارند. سرعت و کیفیت مناسب تحویل کار از دیگر نکاتی است که باید در فرایند آبکاری گالوانیزه در نظر گرفت.

خدمات گالوانیزه گرم

سخن پایانی

گالوانیزاسیون به شیوه گرم یکی از پرطرفدارترین روش‌های مقاوم‌سازی فلزات است. برای استفاده از خدمات گالوانیزه گرم می‌توانید به سایت ما مراجعه کرده و از طریق اطلاعات موجود در آن با کارشناس مربوطه تماس بگیرید و خرید خود را نهایی کنید. فراساز بهترین عرضه کننده خدمات گالوانیزه از نوع گرم در شهر تهران است. انجام این خدمات در شرکت فراساز با همکاری شرکت پر سابقه آرین انجام می‌شود. وان گالوانیزه ما در اصفهان قرار دارد که قطعات با حجم بزرگ را نیز پوشش می‌دهد. برای اطلاعات بییشتر و درخواست قیمت گالوانیزه گرم با شماره های زیر در تماس باشید.

02144604000

09126960594

سوالات متداول درباره این مقاله

گالوانیزه گرم جیست؟

فرایندی است که فلز را با روش غوطه‌ور کردن در حمام رقیقی از روی پوشش می‌دهد

چه مزایایی دارد؟

مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت مکانیکی، عمر طولانی و ظاهر زیبا

گالوانیزه گرم چگونه انجام میشود؟

با روش غوطه‌ور کردن در حمام رقیقی از روی و گالوانیزه کردن به وجود می‌آید. در این فرایند، قطعه فلزی ابتدا در حمام رقیقی از روی غوطه‌ور می‌شود و سپس به دمای بالایی می‌رسد تا پوشش فلزی روی آن تشکیل شود.

4 نظر در “همه چیز درباره گالوانیزه گرم و کاربردهای آن

 1. mohammad ali aboalizade گفت:

  سلام تقریبا قیمت هاتون برای انجام گالوانیزه گرم چقدره ؟
  و اینکه قطعات بزرگ رو هم میتونید برای گالوانیزه کردن پوشش بدید یا به این حجم نمیتونید؟

 2. websantez گفت:

  سلام و وقت بخیر
  جناب علیزاده عزیز، موضوع قیمت گالوانیزه گرم وابسته به اطلاعات دقیقی از جنس شماست. برای راهنمایی و آنالیز بهتر با شماره ما تماس بگیرید تا مهندسان راهنمایی فرماییند.
  اما درارتباط با گالوانیزه قطعات بزرگ، فراساز بزرگترین وان گالوانیزه گرم در استان را دارا میباشد و قطعات بزرگ را نیز گالوانیزه میکند.
  ممنون از همراهی شما

 3. میلاد گفت:

  سلام شما همون شرکت فراساز هستید که کارخونه گالوانیزه گرم توی مورچه خورت دارید ؟
  وان شما از بقیه شرکتها بزرگ تر بود درسته ؟

 4. websantez گفت:

  سلام جناب میلاد عزیز
  بله کارخونه ما در مورچه خورت هست و خو شرکت در بزرگراه ستاری واقع شده و بزرگترین وان گالوانیزه گرم متعلق به ماست. ممنون از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *