ایستگاه تست سازه های فراساز

آزمودن سازه هایی که اهمیت و تعداد بالا دارند در برابر نیرو های واقعی قبل از تولید انبوه امری معقول و معمول است زیرا حصول اطمینان کامل از محاسبات تئوریک جز با تست عملی امکانپذیر نیست. تست سازه های مختلف نیازمند تجهیزات متفاوتی است و طبیعتا آزمایش سازه های عظیم آزمایشگاه های عظیم می طلبد.

ایستگاه تست فراساز در سال 1374 با هدف تست استراکچرهایی با ابعاد بالا از جمله سازه هایصنایع و طرح ها و ادوات هوانوردی (بال و دیگر اعضا، باربر هواپیما) و انواع دکلها در داخل کشور ایجاد شد.

طراحی ایستگاه فراساز بطور کامل توسط بخش مهندسی گروه فراساز صورت پذیرفت و کلیه تجهیزاتی که در داخل گروه فراساز قابل تولید نبود از تولیدکنندگان داخلی خریداری شد تا برگ زرین دیگری به افتخارات این مرز و بوم افزوده گردد.

با توجه به رویکرد شرکت صنعتی فراساز به صنعت برق این ایستگاه که در نزدیکی اصفهان قرار دارد از بدو پیدایش یکی از پر کارترین آزمایشگاه های تست دکل های انتقال نیرو در جهان بود. به مرور زمان و بالا رفتن سطح توقعات و نیاز های جامعه مهندسی ایران سایت تست فراساز نیز به تجهیز بیش از پیش خود پرداخت، بدین معنا که با تبدیل Loadcell های آنالوگ به دیجیتال، احداث فونداسیون محصوص تست دکل های تلسکوپی تا ظرفیت 2500 تن متر و گسترش فونداسیون تست دکل های لتیس به یکی از توانمند ترین ایستگاه های تست دکل در خاورمیانه بدل شد.

 

مشخصات اصلی :

سازه عرضی با قابلیت اعمال همزمان نیرو های عرضی در 20 نقطه.

سازه طولی با قابلیت اعمال همزمان نیرو های طولی در 20 نقطه

فونداسیون مرکزی با قابلیت اعمال همزمان نیرو های قائم در 20 نقطه و با قابلیت نصب سازه های مشبک با حداکثر نیروی پایه 250 تن و سازه های منوپل با حداکثر گشتاور پایه 2500 تن متر.

حداکثر نیروی قابل اعمال در یک نقطه : 30 تن.

حداکثر ابعاد سازه تست شونده:

ابعاد پایه دکلهای منوپل : 3 متر

ارتفاع : 70 متر

عرض : 30 متر

20 دستگاه موتور 10 تنی و بیست دستگاه موتور 5 تنی و سیستم کنترل موتورها .

بیست عدد لودسل 20 تنی و 20 عدد لودسل 5 تنی و سیستم سخت افزاری و مانیتورینگ لودسلها.

دو دستگاه تئودولیت برای قرائت تغییر مکانهای طولی و عرضی.

لوازم فوق بخشی از تجهیزات فرامان ایستگاه تست است که هر روز بر امکانات و قدرت آن افزوده می گردد.


مختصری در مورد فرایند تست:

الف : پیش از تست :

1 – آماده سازی و ارائه و اخذ تاییدیه دفترچه Test procedure شامل : میزان بارگذاری، تعداد Load case ها و تعداد پله های بارگذاری.

2 – آماده سازی : ارائه و اخذ دفترچه RIGGING شامل : محل دقیق نقاط اعمال بار و نحوه اتصال کابل های اعمال نیرو به سازه و نحوه اعمال بار.

ب : تست :

 1 – اعمال نیرو به وسیله وینچ های الکتریکی و کابلهای فولادی به سازه در چند مرحله.

2 – خواندن نیرو های اعمال شده و بالا بردن آنها تا میزان مشخص شده در Test procedure.

3 – خواندن میزان انحراف میزان سازه در پایان هر مرحله توسط دو دوربین نقشه برداری.

پ : بعد از تست :

ارائه دفترچه Test report شامل کلیه اطلاعات اندازه گیری شده در هنگام تست.